DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.09.2020 18:16:31 

Sugar Ray -hockey cards-www.hokejovekarty.sk

Ještě jednou Leaf

Ještě jednou Leaf a ještě jednou na čisto

Napsal jsem už jeden komentář ihned po tom co jsem si přečetl tu zprávu o tom že Jack Eichel podepsal exkluzivní smlouvu s Leafem že bude jenom u nich exkluzivně podepisovat ty jejich neexkluzivní , nelicencovaný karty .

                        Ale povedlo se mi to celí dílo který jsem smolil asi hodinu a půl smazat , takže teď píšou znovu ale na druhou stranu mam zase o něco víc informací než jsem měl před tim , tak to zkusim znovu indecision 

                  Proč takovej humbuk kolem celý tý záležitosti kolem Eichela a Leafu ??

Ono je to docela zajímavější a zásadnější než by se mohlo na první pohled zdát , totiž o čem je dneska sběratelství ? Co je nosnou páteří každý serie hokejových karet dneška ? ... Přece RC karty , karty nováčků tvoří tak 60 % všech insertů , auto , memorabilia karet  v každý sérii možná i víc , současný hráči více méně paběrkujou .

Sezona 15-16 bude naprosto vyjmečná , do NHL by měli se statusem nováčka naskočit Panarin , McDavid , Eichel , Hanifin , Provorov , Marner , Strome , Larkin , Zacha ,Domi , a další a další seznam je dlouhej a já si na všechny ty hráče nevzpomenu , no zkrátka od sezony 2005-2006 nejnabitější ročník to už je teď jasný .

Upper Deck na nic nečekal a to přesto že už nemá na poli licencovaných karet po tom co NHL neprodloužila smlouvu firmě Panini konkurenci okamžitě si zajistil to že McDavid bude podepisovat výhradně jenom pro ně , takže po Orrovi s Gretzkym tu máme další velkou rybu která uvízla v jejich síti a má sama o sobě potenciál prodávat boxy .

No ale protože tu stále ještě existuje jedna firma která sice licenci nemá ale ambice vydávat karty ano , mluvim samozřejmě o Leafu a dokud tady bude tak se bude zřejmě gigant UD asi takhle jistit co kdyby , lidi od Leafu jsou všeho schopný .......

Co je na tom ještě zajímavější je že jsme byly svědky naprosto bezprecedentní záležitosti kdy hráč NHL v orginazici NHLPA , podepsal smlouvu s firmou která nemá licenci na vydávání karet ani od NHL ani  NHLPA , tudíž bitva o zákazníky se už nebude odehrávat během sezony kdy budou vycházet karty samotný ale před sezonou kdy se budou asi obě firmy přetahovat o ty nejvíc cool nováčky .

Důležitý je to proto , protože lidi v severní Americe jsou posedlí RC kartama , oni udávaj směr .

Všechno to začalo Gretzkym a jeho RC kartou a dneska už je z toho dá se říct náboženství .

Tenhle hubenej klučík to všechno začal .....

Pak je asi každýmu jasný , jak moc jsou lidi v zámoří frustrováni když dvojka draftu nebude mít ty nejdůležitější RC karty jako RC AU patch ze serie ICE , Future Watch z SPA nebo RC AU Patch ze serie The Cup . To jsou základní stavební kameny každý sbírky nováčka na to se pak teprve nabalujou ty další "méněcenný", Jack Eichel je mimořádnej hráč , ten povyk kolem něj je myslim si oprávněnej , mam za to že pokud by měl dobrý spoluhráče tak může klidně udělat v první sezoně víc bodů než Connor McDavid .

No ať je to jak chce Upper Deck chtěl od začátku McDavida , dva lidi z Leafu kteří pravidelně píšou na HI foru tvrdí že Eichel dostal nabídku jak od UD tak od nich a rozhodl se pro Leaf , udajně se jednalo o sumu která ještě překonala tu co Upper Deck zaplatí za exkluzivitu McDavidovi , tomu se mi moc nechce věřit ale možný to je , stejně jako se řiká že šlo o nejlukrativnější kontrakt pro nováčka napříc sporty v USA i Kanadě to se mi zdá ještě míň pravděbodobný když si člověk uvědomí jaký peníze se točí v NBA , NFL atd.

Nejdřív jsem si řikal že je to zbytečný vyhazování peněz od Leafu , okopávání kotníků UD obra ani ne házení klacků pod nohy ale klacíků pod pásy toho UD buldozeru . Je to pořád jenom jeden hráč ale jak už jsem řikal je to novej precedens , Leaf udělal něco čeho se Upper Deck nikdy ze strany ITG obávat nemusel , překročil hranice a vyfouknul jim jednoho hráče na kterýho se fandové a sběratelé dle reakcí na zahraničních forech hodně těšily , karty od UD bude mít pořád ale ne ty s podpisem ne ty zásadní .

Jack Eichel na MS 2015 v dresu USA

Je to možná začátek něčeho většího , protože nebýt monopolu UD , který umožnily právě NHL a NHLPA , nedocházelo by ani k takovym excesum a zdánlivě zoufalym krokum jako udělal Leaf . Monopol by zkrátka neměl být ať je to jak chce každá firma by měla dostat šanci ukázat co umí za stejných podmínek a šancí pak by se ukázalo co by lidi chtěly a samo by se to vykrystalizovalo , počet a složení sérií atd.

Lidi od Leafu ( nevim přesně jakou funkci zastávaj ) psaly taky o tom že Leaf několikrát přišel po tom všem k UD s prosbou o zrušení obou exkluzivit o zrušení jakýchkoliv exkluzivit ale nepochodily , to se mi zdá docela uvěřitelný jak znám agresivní politiku UD a vzhledem k jejich připosraženosti vůči jakýkoliv konkurenci a možnosti ušlýho zisku .

Investovaly do McDavida a asi ví proč , on je hlavní tahák pro nadcházející kartičkovou sezonu a návratnost investice tady bud rychlá a mnohonásobná o tom nepochybuju .

Další co mě hned napadlo bylo v jaký serii chce Leaf vydávat karty Jacka Eichela ?? V sérii současných hráčů NHL bez týmových log ?No i na to už jsem dostal odpověď , první sérií kde by se měla objevit podpisovka Eichela bude Superlative ,dál potom ITG Used , Ultimate a nově v sérií Pearl ?!? laugh Tak to už je opravdová perla , kde už jsem se musel trochu smát ani nemam chuť spekulovat o tom co to zase bude za novou sérii .

                        Karty od Leafu se mi nelíbí , karty od UD ano ale zase se mi nelíbí jejich politika , Panini musely vyklidit pozice a ITG jak jsme ho znaly je definitivně pryč . Takže člověk už moc na výběr nemá pokud chce karty ze současnosti a ne zůstat zaseklej někde v devadesátých letech nebo v roce 2003 s Pacificem jenom proto že je to levný . Takže kruh se uzavírá a vracim se zase tam kde jsem skončil minule když jsem psal o novym směru UD s předělávánim všech dřívějších jakž takž dostupných sérií na série pro milionáře .

Ale tohle by mohla být taková drobná ranka na rozetnutí toho kruhu , věc kterou se snad bude někdo zabývat a dá vzniknout některym novym otázkám co se týče exkluzivity na vydávání NHL karet a na jednotlivý hráče , uvidíme každopádně je to zajímavá a u nás překvapivě málo diskutovaná událost , která by si zasloužila větší pozornost .