DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.09.2020 18:16:31 

Sugar Ray -hockey cards-www.hokejovekarty.sk

Vinny do Phily

Tak Steve Yzerman to vzal přes léto zase pěkně od podlahy , na tohle si nikdy nezviknu , jak se v NHL hráči točí v jednotlivých týmech , člověk má co dělat aby to všechno stačil pobrat ikdyž se zaměřuje na jeden jedinej klub . Jako fanda nikdy nevíte co se semele v průběhu sezony natož v létě , to se kolikrát dějou věci ! No a jedna taková se stala letos kdy se klub Tampa Bay rozhodl vyplatit z platný smlouvy Vincenta Lecavaliera , kapitána , tvář klubu , hráče kterej sice měl to nejlepší za sebou ale pořád byl obrovsky platnej , od příchodu Steven Stamkose do klubu se pomalu ale jistě přesouval do druhý formace ale pořád to fungovalo tak že když se nedařilo dvojičce Stamkos- St.Louis tak měly trenéři jistotu že když přehází útoky a Vinnyho přesunou k St.Louisovi tak se to může zlomit kdo sledoval zápasy Bolts určitě ví že ta chemie mezi nima pořád fungovala bezvadně . Přesilovky taky , Vinny se ty poslední řekněme dvě , tři sezony prosazoval hlavně už jenom v nich . Ale i tak byl jakožto hráč druhý formace nesmírně důležitej jestli mě pamět neklame tak nastupoval s Ryanem Malonem občas s Teddy Purcellem nebo Brettem Connollym , takovej hráč dokáže tvořit hru , strhnout na sebe pozornost , takže tim dělá prostor pro spoluhráče , to jsou takový fráze ale je to tak , když máte takovýho hráče jenom v jedný lajně tak to v NHL nestačí .

Vynikající byla samozřejmě jeho spolupráce s Bradem Richardsem , nebo Simonem Gagnem i když jenom krátce v sezoně 10 / 11 kdy došel Vinny s Tampou až do finále konference kde sehrál on i celej tým vinikající serii ,kterou bohužel prohrály 3:4 na zápasy , tak blízko ke Stanley Cupu od sezony 03 / 04 nikdy nebyl , další dvě sezony už byly i bez play off .

No jeho osudovym spoluhráčem je nebo byl samozřejmě Martin st.Louis , kdy že podíváte do statistik tak v sezoně 06/07 kdy už byl klub hodně rozvrácenej a ofenziva stála hlavně na dvojičce Lecavalier-St.Louis zaznamenal Vinny 52 branek !! A celkově 108 bodů , jeho životní sezona co se týče produktivity a to díky tomu že měl za parťáka právě St.Louise oba dva byly v tomhle období pro klub nepostradatelný , to samí platí pro sezonu 07 / 08 i 08 / 09 , před tim i potom byl klub stabilizovanější a ofenziva byla rozdělená na víc hráčů .

Takže i přes experimenty a čachry , který někteří bývalý majitelé a generální manažeři klubu spáchaly , tu byl Lecavalier vždycky jako jistota , záruka že hra Bolts bude mít nějakej šmrnc a kvalitu , hráče na kterýho budou lidi chodit . On sám měl taky jistotu že jeho se žádný rošády týkat nebudou až do teď , kdy se GM Steve Yzerman rozhodnul že pro klub bude lepší se ho zbavit aby se mohl posunout dál klub Tampa Bay Lightning jak on sám říká a Lecavalier s tim souhlasil.Jeho kontrakt s Tampou měl platit až do roku 2020 což zní dost šíleně v současný době , teď je mu 33 let a poprvé teda mění dres , těžko říct v tuhle chvíli jestli to bylo dobře nebo ne , to ukáže čas .

Takže nedá se asi říct že by Flyers získaly nějakýho zásadního hráče , klub bude stát hlavně na těch mladších ale za ty prachy jak se řiká (4,5 M zbytek doplácí Tampa) to je slušná posila do druhýho útoku a na přesilovky a pro klub dobrá volba .Jasně že bude taky záležet na jeho zdraví , poslední tři sezony neodehrál kompletní , chyběl kvuli nemocem a zraněním cca 50 zápasů v základní části což je dost .

Pro Fandy Bolts to bude určitě velká změna , Lecavalier je v klubu od roku 1998 a bude určitě chybět jak jim tak spoluhráčum. Ale to je NHL tam nic netrvá věčně Daniel Alfredson by mohl vyprávět .Pro mě osobně je to ikona klubu a zástupce toho nejlepšího období celý organizace spolu s B.Richardsem , D.Boylem , M.St.Louisem a N.Khabibulinem .