DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.09.2020 18:16:31 

Sugar Ray -hockey cards-www.hokejovekarty.sk

SD News

 

Po dlouhý době mě zase události v kartičkářskym světě přiměly něco napsat , zajímavá věc je určitě to že Leaf získal exkluzivní práva na předpokládanou jedničku i dvojku draftu 2017 Patricka i Hishiera , to znamená že poprvé v tý novodobý historii kdy vychází mraky podepsaných karet nebude mít Upper Deck podepsaný RC karty takhle vysoko draftovaných nováčků , RC karty jsou ta hlavní náplň a tahák v každý sezoně pro severoamerickej trh takže bude zajímavý sledovat jak se s tim UD vypořádá .

Mohlo by je to konečně přimět k tomu aby se zaměřily i na některý současný hráče , který do týhle chvíle moc porstoru na UD memo kartách nedostávaly , nebo víc zapojit už nehrající legendy jako to dělá Leaf a dělávalo ITG , myslim že by tahle událost mohla hrát v tomhle velkou roli .

Další věc co by k tomu mohla přispět je dlouhodobej pokles cen na trhu s kartama , kterej se dá nejlíp sledovat na ebay kde je tisíce aukcí s nejrůznějšíma kartama , tam je to jasně patrný . Kde je vidět že i karty z nejdražších sérií šli na svoje historický minimum , podepsaných karet , nebo jakýhkoliv memorabilia karet je prostě už hrozně moc a UD každej rok pumpuje na trh další a další série , k žádnýmu omezení se jak to vypadá neschyluje a největší paradox je že ceny boxů ještě mírně vzrůstaj a počty balíčků - karet v nich klesá , takže kupující dostává pořád menší a menší protihodnotu - v boxech a karty maj pořád nižší a nižší hodnotu na trhu .

Takže UD na to bude muset zareagovat už příští sezonu , nebo měl by ve svym vlastnim zájmu , měl by změnit celou strukturu těch sérií - plnění boxů to složení víc zaměřit na současný hráče a legendy který maj pro každýho sběratelskou hodnotu ale jako bonus i tu tržní tim pádem a omezit počet těch vydávaných sérií .

Myslim si že je to fakz nezbytnej krok co musí udělat a musí to udělat už v příští sezoně i kvůli tomu že nebudou mít RC auto karty Patricka a Hishiera k dispozici . Moc zajímavých nováčků už tam letos jinak neni a Leaf to líp načasovat ani nemohl .

Inspirovat by se mohly u nás v Česku , kde vychází jedna série za sezonu a obsah boxů nabízí vždycky adekvátní protihodnotu za tu prodejní cenu , ale hlavně vychází série kde jsou karty hráčů který lidi opravdu chtěji a ocení , jsou tam zapojený legendy , parádní memorabilie , žádný spekulativní karty 18ti letých hráčů z kterých se prosadí jenom hrstka , zbytek nemá žádnou sběratelskou ani tržní hodnotu .

Ale všechno samozřejmě jako vždy záleží na severoameričanech a při míře jejich fanatismu pro Rookie cards se obávam že ani tohle s nima asi nezamává a dál budou brejkovat boxy se stávajicim konceptem a náplní , UD změní politiku až teprve oni přestanou brejkovat ve velkym .

Ale naděje tady je a to je ten pokles cen , to snad i je musí jednou přestat bavit když budou otvírat boxy za 100 a víc dolarů a jejich obsah pak v aukcích vydraží za 20 - 30 dolarů , no a Leaf tomu snad taky dopomohl , uvidíme když né teď tak už asi nikdy .