DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.09.2020 18:16:31 

Sugar Ray -hockey cards-www.hokejovekarty.sk

RC

RC Karty aneb blázinec mimo blázinec .

V poslední době se hodně diskutuje na téma karty nováčků , s výhledem na novou sezonu kvůli Eichelovi s McDavidem ty jména jsou teď hodně skloňovaný z různých důvodů .

Někdo toho má už plný zuby ale já se na ně vážně těšim , stejně jako na další mladý pušky co naskočí do hry během sezony 15 - 16 .

RC , to už je docela magická zkratka pro lidi co se zabývaj hokejovýma kartama , co se dá čekat od nadcházející sezony ? když si člověk uvědomí co se dělo do teď a to ve hře od doby Crosbyho s Ovečkinem žádný velký jména nebyly , snad ještě Stamkos a Tavares .

Já osobně jsem připravenej na nejhorší smiley podle mě žádná cena boxu nebude dost vysoká na to aby to lidi v zámoří nekoupily s vidinou že vytáhnou RC kartu McDavida nebo třeba Hanifina atd. Co je těch kartách tak speciálního ? Rc karty v každý sezoně dostávají ze strany výrobců tu největší pozornost a prostor , jsou to zpravdila ty designově nejnápaditější karty , jsou v boxech nejvíc zastoupený i hráč co byl draftovanej jako číslo 210 například může mít ve svý nováčkovský sezoně třeba sto parádních karet aniž by ho vlastně někdo pořádně znal když to trochu přeženu a v budoucnu byl schopnej udržet se alespoň ve čtvrtý formaci nějakýho klubu NHL .

Samozřejmě první sezona v NHL je vyjmečná , to kouzlo vzniklo podle mě v době kdy do NHL nastoupil Gretzky a stal se hvězdou , senzací , po čase chtělo hodně lidí jeho kartu z první sezony dost možná i spousta lidí co karty do tý doby ani nesbíraly , nebo to možná začalo ještě právě tu první sezonu kdo ví ale tam asi vzniknul ten fenomén s Rookie kartama , on tomu dal vzniknout .

Je to jednoduchý první karta v NHL legendy ledního hokeje , obrovská poptávka ,původní karty v dobrym stavu mizí brutálnim tempem a ceny letí nahoru jako raketa, karta se stává doslova magickou a je tu nový trend .

Z mýho pohledu jsou RC karty čistá spekulace , každou sezonu se objeví pár nováčku kterym se předvídá hvězdná kariéra a ceny jejich karet se pohybujou v řádech stovek dolarů a víc , připadá mi to jako kdyby každej chtěl urvat co nejvíc karet těhle hráčů dokud jsou ještě levný protože za pár let ceny jejich karet budou mnohonásobně vyšší , asi na tom něco bude když se člověk podívá na současný ceny RC karet třeba Stamkose o Crosbym ani nemluvim ale většinou to dopadá přesně naopak , lidi co utratily šílený peníze za karty nováčka v době kdy vstupoval do NHL pak jenom sledujou jak ty ceny klesaj a klesaj , jestli je to jejich oblíbenec tak to asi zamrzí ale ty karty by si nechaly tak jako tak , pak jsou lidi co do karet investujou  a ty se toho pak zbavujou rychle jak špatnejch akcií , dokud to má ještě nějakou hodnotu , protože jejcih cílem je vydělat nic víc .

Já mám vytipovano do další sezony pár hráčů jejichž rc karty bych chtěl ale jako vždy to asi dopadne tak že zůstanu u těch současných už etablovaných plejerů , protože na to prostě nemam . Měl jsem v hledáčku Pastrňáka .... to je bez komentáře , dál KLingberga obránce Dallasu , ceny jeho karet jsou pro mě docela překvapenim , je po nich velká poptávka , tudíž jsou dost vysoký někde v podobných sférách jako karty Davida Pastrňáka . Navíc maj společný i to že jim těch karet na současný poměry do týhle doby vyšlo hrozně málo , ty co už jsou na trhu jsou pro mě cenově nedostupný , zbytek existujou zatim jenom virtuálně smiley ve formě redemption karet .

Asi stejně dopadnu letos kdy mam v merku Pavla Zachu s Jakubem Vránou ikdyž u něj se nedá s určitostí říct jestli vůbec už do NHL nastoupí nebo ne . Ale Zacha je podle mě jistota ve všech směrech . To se bavíme o kusových kartách , sbírat takovýho Pastrňáka to je pro mě sci-fi .

Vzestup a pád , jako na burze .

Tady se nabízí krásnej příklad jak je všechno relativní na RC kartách Tomáše Hertla , hráč kterýho vlastně v zámoří nikdo pořádně neznal protože hrál u nás v ELH a ne u nich než naskočil do NHL , neupozornil na sebe ani na MS juniorů a najednou takovej boom ? Já si myslim že nebýt toho jednoho zápasu proti NYRangers kde vstřelil ty čtyři branky tak by ty ceny byly uplně jinde . Udělal ho vlastně jeden zápas , hrál dobře to je ale taky dostal velkou šanci a prostor v první formaci s Joe Thorntonem .....

Záleží na štěstí kam hráč přijde do jakýho klubu v jakou dobu , kolik dalších nováčků dostane šanci v ten samej čas z pohledu kartičkáře tak byla uplně nešťastná sezona 13-14 kdy Tampa nasadila hned několik nadějných hráčů a ty pravidelně hrály . Tak se stane že tak kvalitní a sběratelsky vděčnej hráč jako je Ondřej Palát nemá skoro žádnou pořádnou RC kartu a takovej Jiří Sekáč jich má tolik že bych je člověk mohl přehazovat vidlema , to je hrozná škoda .

To samí potkalo třeba Vladimíra Sobotku v Bostonu .

 

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)